Od: 1955
Podjetje ALPLES je bilo ustanovljeno leta 1955 in je danes najbolj prepoznavna pohištvena blagovna znamka v Sloveniji. Z ekipo 145 zaposlenih se zavzemamo za visoko kakovost izdelkov, njihov razvoj in neprestano izboljšanje načinov dela ob ohranjanju družbene odgovornosti podjetja, obenem pa je naša pozornost stalno usmerjena v skrb za naše kupce.
Z bogato tradicijo smo si pridobili izkušnje in znanje s katerimi znamo izkoristiti nove trende in tehnologije, ki jih zajete v izdelke nudimo kupcem.
Naš slogan je “Ko stanovanje postane dom”, saj je poslanstvo ALPES-a, da pomaga kupcem pri ustvarjanju doma.
Od: 2022
CODE-RED je studio za razvoj programske opreme, ki se specializira na spletne in mobilne aplikacije. Naše dolgoletne izkušnje v računalniškem vidu, umetni inteligenci in strojnem učenju nam pomagajo najti nove inovativne načine kako avtomatizirati procese, ki naredijo vaše življenje preprostejše.
Od: 2010
CREApro storitve vključujejo napovedno analitiko, podatkovni inženiring, strojno učenje in umetno inteligenco. Uporabljamo najnovejše tehnologije za ustvarjanje vpogledov iz podatkov in razvoj prilagojenih rešitev za naše stranke. Našim strankam pomagamo razumeti vrednost njihovih podatkov in kako jih uporabiti na najbolj učinkovit način.
V zadnjih nekaj letih je naša ekipa zagotovila podatkovno vodene rešitve za trženje, sodelovanje s strankami, razvoj izdelkov, načrtovanje, optimizacijo logističnih procesov in skladiščnega poslovanja. Med drugim smo razvili npr. napovedni algoritem za DARS za napoved števila vozil na avtocestah za poljubno časovno obdobje. V okviru konzorcija PASEI 2 (EDA podprt projekt za UGV - avtonomna vozila brez človeške posadke) pa raziskujemo kibernetične grožnje in razvijamo algoritme za prepoznavo teh groženj in odziv.
Od:
Danfoss Trata je del Danfossovega Climate solution segmenta in divizije District energy, Buildings and Leanheat. Podjetje je sedež divizije za raziskave in razvoj, dobavno verigo in razvoj poslovanja. Danfoss Trata ima dolgoletno zgodovino, saj je bilo predhodno podjetje ustanovljeno 1937, bilo član IMP in 1995 postalo del danske korporacije Danfoss.
Od: 1946
Zanesljiv partner z več kot 70 let izkušenj
DOMEL je razvojni dobavitelj naprednih rešitev s področja električnih motorjev ter komponent. Naša osnovna kompetenca je zasnova ter izdelava učinkovitega ter zanesljivega motorja za različne aplikacije od hišnih ter vrtnih aparatov, do industrijskih aplikacij, klimatizacije, medicine ter automotive.
DOMEL je strateški razvojni dobavitelj za številna globalna podjetja, s katerimi ga vežejo dolgoročna partnerstva. Inovativne rešitve mlajše od 3 let predstavljajo od 30% do 40% letnega prometa.
Inovativni razvoj in raziskave ter napredne proizvodne tehnologije
Osnovne razvojne kompetence so: strukturna mehanika, elektromagnetika, rotodinamika, aerodinamika, akustika, močnostna elektronika in hitro prototipiranje. Na področju testiranj je DOMEL specializiran za vibracijska in trajno dinamična testiranja, EMC testiranja, meritve motornih ter aerodinamskih karakteristik, meritve ravni zvoka, klimatska testiranja in testiranja življenjskih dob.
DOMEL je močno vertikalno integriran s ključnimi tehnologijami kot so štancanje, brizganje, obrizgavanje in avtomatizacija. Te tehnologije predstavljajo ključne kompetence DOMEL-a in omogočajo dodatno konkurenčno prednost.
Od: 2024
EcoHyd naslavlja izzive zelenega prehoda, kot so zamenjava sivega in modrega vodika za kemijsko in železarsko industrijo z zelenim vodikom in metanola fosilnega izvora z zelenim metanolom. Aktivnosti usmerja tudi na področje naprav za proizvodnjo električne energije iz obnovljivih virov, ki so namenjene rezervnemu oziroma otočnemu električnemu napajanju. Vir energije predstavljajo za skladiščenje manj zapleteni energijski nosilci, na primer zeleni amonijak.
Pri pripravi rešitev Ecohyd povezuje znanje slovenskih podjetij in raziskovalnih inštitucij.
Od: 1948
Elektroinštitut Milan Vidmar (EIMV) je vodilna slovenska inženirska in znanstveno-raziskovalna organizacija na področju elektroenergetike in splošne energetike. Z ekonomskega in tehnološkega vidika obravnava proizvodnjo, prenos in distribucijo električne energije. Izdeluje idejne in izvedbene študije, ekspertna poročila, tehnološke, ekološke in druge analize, izvaja nadzor nad kakovostjo in delovanjem elektroenergetskih sistemov ter naprav za potrebe elektroenergetskih podjetij, ministrstev ter državnih in regionalnih organov. Strokovnjaki na inštitutu prav tako izvajajo raziskovalne in razvojne projekte na ravni EU in regionalnih ravneh, ki zahtevajo kompleksno obravnavo od idejne zasnove do uresničitve.
Od: 1950
ETI Elektroelement gradi na visokokakovostni ponudbi celotne palete izdelkov na področju električne zaščite in nadzora. Z razvijanjem dodatnih funkcij izdelkov ter avtomatizacijo in optimizacijo proizvodnje ustvarjamo višjo dodano vrednost. Smo eden vodilnih proizvajalcev inovativnih stikal in odklopnikov ter en največjih proizvajalcev varovalk na svetu.
Ponujamo celostno storitev, tehnično svetovanje in podporo. Nismo le trgovec, temveč obvladujemo celoten proces razvoja, proizvodnje in testiranja ter projektiranja in vgradnje naših izdelkov. ETI-jevci kot člani in predsedniki IEC odborov soustvarjajo nove standarde za električne izdelke. Preko 70 strokovnjakov skrbi za raziskave in razvoj novih izdelkov, tehnologij in materialov. ETI se lahko pohvali s 35 produktnih patentov.
Od: 1998
Visokotehnološko podjetje Instrumentation Technologies je svojo pot začelo leta 1998 na področju pospeševalnikov delcev in je danes vodilni svetovni ponudnik zmogljivih merilnih naprav blagovne znamke Libera.
Z uporabo znanja, ki ga je ekipa strokovnjakov pridobila na področju pospeševalnikov delcev, podjetje danes ponuja visokozmogljive in strankam prilagojene instrumente za zajem in obdelavo hitrih signalov. Njihove rešitve so uporabljene v tehnološko zahtevnih področjih, kot so IoT, pametna mesta, telekomunikacije, avtomobilska, vesoljska, energetska in obrambna industrija. Instrumentation Technologies ponuja kompleksno strojno opremo, programirljiva polja vrat (FPGA), oblikovanje vgrajenih programskih sistemov, hitro prototipiranje, razvoj elektronskih izdelkov in podporo pri certifikaciji EMC.
Od: 1946
Odsek za katalizo in reakcijsko inženirstvo na kemijskem inštitutu je prvenstveno posvečen kemijskemu (procesnemu) inženirstvu, načrtovanju in izgradnji reaktorjev ter obratovalnih enot, pa tudi več-nivojskemu procesnemu modeliranju.
Tematika odseka se nanaša predvsem na pretvorbo ogljikovega dioksida in zemeljskega plina, tehnologije vodika ter gorivne celice, vrednotenje biomase za pripravo bio-osnovanih snovi in procese v (bio)farmacevtiki.
Od: 2022
Na raznolikih področjih skupine Kolektor Technologies proizvajamo energetske transformatorje kot element prenosa električne energije ter izvajamo inženiring s področja vodenja, zaščite in nadzora elektroenergetskih sistemov. Pri upravljanju z vodami zagotavljamo maksimalno energetsko učinkovitost.
Na najsodobnejših dognanjih s področja umetne inteligence, robotike ter naprednih vizualnih in simulacijskih tehnologij razvijamo prebojne rešitve za digitalizacijo industrije 4.0 malih in srednje velikih proizvodnih podjetij.
Od: 2000
Piktronik je slovensko-avstrijsko podjetje, ki se ukvarja z raziskavami, razvojem in proizvodnjo komponent za električna vozila (EV) in plovila. Dobavljamo celoten električni sistem EV, ki temelji na izmeničnem pogonskem sistemu, vključno s polnilniki, prikazovalniki in upravljanjem baterije. Skoraj vse naše komponente temeljijo na mikrokrmilnikih, kar nam omogoča vključitev številnih diagnostičnih in zaščitnih funkcij.
Podpiramo certificiranje vozil in plovil. Izvajamo tudi načrtovanje po meri in izdelavo komponent EV ter drugih močnostnih elektronskih in krmilnih naprav.
Vsi proizvodni procesi se natančno spremljajo in beležijo v skladu z ISO9001. Naši izdelki so certificirani po TÜV, CE ali po posebnih zahtevah strank.
Od: 1987
Pod eno streho že več kot tri desetletja združujemo motivirane ljudi in najsodobnejšo tehnologijo. Uresničujemo ideje in strasti ljudi, ki želijo doseči še višje cilje na področju tehnološkega napredka. Uresničujemo zahtevne tehnološke projekte, s čimer ustvarjamo visoko dodano vrednost, ki služi kot orodje za stalno rast in razvoj podjetja na področju znanja, organiziranosti, ekonomičnosti.
Kot eno od vodilnih podjetij na področju pogonske tehnike v prostoru Evropske unije s svojim delovanjem dajemo zgled in navdih tako ljudem kot podjetjem v okolici, ne nazadnje pa s tem dvigujemo skupno kulturo in vrednote. Z visoko stopnjo organiziranosti, motivacije, strasti in izkušenj lahko dosegamo visoko zastavljene nadaljnje cilje.
Od: 2001
REM d.o.o. je srednje veliko podjetje, ki ima pomembno vlogo na področju proizvodnje zahtevnejših modularnih montažnih objektov na področju Evrope in širše. Specializirani smo za projektiranje, izdelavo in montažo zahtevnejših modularnih montažnih objektov in inženiringa.
Od: 2011
Resalta d.o.o. deluje na področju energetskih storitev in razvoja obnovljivih virov energije (OVE) na območju JV Evrope v javnem kot zasebnem sektorju. Rešitve podjetja so prisotne v industrijskem sektorju, občinah in drugih javnih institucijah ter hotelskih in trgovskih podjetjih.
Poslanstvo podjetja je zagotoviti inovativne, tehnološko napredne in zanesljive energetske rešitve ter projekte, ki bodo prispevali k izboljšanju energetske učinkovitosti, zmanjšanju okoljskega odtisa ter izboljšali konkurenčnost njenih naročnikov. Poleg rešitev na področju energetske učinkovitosti Resalta d.o.o. razvija tehnologije proizvodnje OVE, saj je eden od pomembnejših ciljev podjetja zvišanje deleža proizvedene energije iz OVE v vseh državah, kjer deluje.
Od: 1990
Vizija ROBOTINE je “postati vodilni ponudnik pametno povezanih IoT rešitev, komponent in platform, ki bodo s svojo tehnologijo in strokovnim znanjem prispevale k novemu modelu povezane družbe”. V ta namen ROBOTINA partnerjem zagotavlja izdelke, podatke in orodja za doseganje pomembnih izboljšav pri upravljanju procesov, povezanih v realnem času, skozi življenjsko dobo sistema. Pomagamo jim, da se osredotočijo na svoje temeljne kompetence in jim omogočimo celotno platformo od senzorja preko krmilnika do interneta in SaaS-a (Cloud) nazaj na procese.
Poleg zanesljive tehnične platforme nudimo tudi odlično in zanesljivo platformo za poslovne transakcije, katere postanejo središče naročnin in participativnih poslovnih modelov v pametnem poslovanju in pametnem okolju.
Naš najnovejši krmilnik Cybro-3 se sedaj uporablja v vseh naših izdelkih in rešitvah, ki vključujejo HIQ za pametne prostore, HEMS in BEMS za energetsko učinkovitost in pametna omrežja ter COS (Kognitivna optimizacija).
Vsi naši izdelki se lahko povežejo s HIQ-Universe, napredno storitvijo v oblaku, ki prostor pretvori v pameten prostor in uporabnikom zagotavlja varnost, udobje in učinkovitost. Naš slogan: “Robotina, Our World, Connected, temelji na našem konceptu 3C (Control, Connect, Cooperate) in odraža celovitost digitalne transformacije prostorov.
Od: 1974
Roto Eco je mednarodno prepoznano podjetje v rotomouldingu, s poudarkom na razvoju in proizvodnji rešitev za recikliranje in samooskrbo z vodo. Razvoj podjetja zagotavlja nenehne inovacije, nove tehnologije in materiale, ki jih razvija skupaj z znanstvenimi inštituti, univerzami in drugimi podjetji.
Produktne skupine z blagovno znamko Roto so razdeljena v štiri segmente – izdelki za kmetijstvo, vrt, šport in ekologijo. Uporaba kompozitov, bio razgradljivih in recikliranih polimerov omogoča proizvodnjo najkompleksnejših izdelkov na trgu.
Od: 2009
SmartIS je vodilni ponudnik informacijskih rešitev in storitev za različne gospodarske sektorje in javni sektor.
Podjetje združuje kompetence na področjih sistemske integracije, upravljanja sistemov, podatkov, informacij, kibernetske varnosti ter strateških sredstev in storitev.
Poleg navedenega nudi storitve razvoja po meri in razvoj lastnih produktov za področje industrijskega IoT, pametnih mest in doma ter varstva osebnih podatkov.
Storitve ponuja v oblaku z različnimi poslovnimi modeli; Infrastruktura kot storitev (IaaS), platforma kot storitev (PaaS), programska oprema kot storitev (SaaS) z različnimi modeli uvajanja: zasebni, javni in hibridni oblaki.
Od: 2002
SOLVERA LYNX je ponudnik inovativnih rešitev in naprednih orodij, ki našim strankam omogočajo natančno spremljanje, učinkovito in fleksibilno rabo energije.
Naše razvojne aktivnosti potekajo na vseh področjih našega dela, in sicer pri razvoju elektronike in komunikacij, razvoju programske opreme za upravljanje z energijo in podatki do umeščanja naših konceptov upravljanja z energijo v različna okolja uporabnikov – pri nadzoru in spremljanju različnih energetskih podatkov in parametrov, pri analitiki energetske učinkovitosti pri uporabnikih do uvajanja programskih rešitev za platforme za fleksibilnost pri proizvodnji in odjemu energije.
Z nadzorom rabe in ukrepi za učinkovito rabo energije pomagamo energetskim, infrastrukturnim, proizvodnim, trgovskim in transportnim družbam.
Od: 1989
Skupina ŠPICA je vodilni ponudnik rešitev s področja upravljanje oskrbovalnih verig in upravljanja človeških virov v jadranski regiji. V podjetjih v Ljubljani, Zagrebu, Beogradu, Sarajevu, Skopju, Podgorici in Londonu je zaposlenih več kot 100 strokovnjakov. Rešitve ŠPICA podjetjem pomagajo povečati učinkovitost in agilnost procesov v proizvodnji, transportu, logistiki in maloprodaji in javni upravi vzdolž celotne verige vrednosti.
Od: 1993
Stroka produkt v okviru Skupine stroka že 30 let zagotavlja našim naročnikom kakovostne, skrbno izbrane ter inovativne rešitve in storitve s področja informacijske tehnologije. Kot razvojno usmerjeno podjetje, ki razvija na najsodobnejših tehnologijah, skrbimo za razvoj naših kupcev ter jim svetujemo, kako stopiti na pot digitalne transformacije in ohraniti vodilno vlogo na trgu.
Z več kot 70 naših strokovnjakov suvereno pokrivamo področja poslovnih, sistemskih, spletnih in mobilnih rešitev ter poslovne analitike in gradi močno razvojno-programersko ekipo strokovnjakov ter oddelek za raziskave in razvoj (DCC).
Od: 1991
Stubelj d.o.o. razvija in proizvaja vojaške elektroagregate, vojaške kontejnerje ter druge naprave. Lastne izdelke razvijamo in prilagajmo posameznim zahtevam projekta in kupca. Izdelki so izdelani in testirani v skladu z ZDA, NATO in EU vojaškimi standardi.
Od: 1965
Podjetje TAB d.d. je bilo ustanovljeno leta 1965 kot ena izmed temeljnih organizacij združenega dela Rudnika Mežica, kjer ima predelava svinca več kot 350-letno tradicijo. Prvih 15 let je TAB delal z licenco Tudorja s Švedske. Danes TAB proizvaja vse vrste svinčevih baterij v treh moderno opremljenih tovarnah, na treh različnih lokacijah, s približno 1.500 zaposlenimi.
Leta 2017 je bila sprejeta odločitev, da se razširi proizvodni program tudi na litijske baterije. Še posebej ponosni smo na baterije namenjene čolnom, ladjam, viličarjem, itd, ter na baterije namenjene industriji. Rezultat pripisujemo razvoju BMS ter EMS, ki sta namensko razvita za omenjeni aplikaciji.
Od: 1994
TECOS, Razvojni center orodjarstva Slovenije je bil ustanovljen leta 1994 kot zavod, ki predstavlja skupne interese orodjarske in procesne industrije Slovenije.
TECOS se usmerja v izboljšanje konkurenčnosti članov preko zagotavljanja dragocenih virov in znanja. Kot grozd podpiramo razvoj in pozicioniranje orodjarske industrije, ki s pričakovanjem zre v prihodnost, saj se proizvodna industrija vse bolj osredotoča k učinkoviti rabi tehnologij in k zeleni proizvodnji.
TECOS v industrijo aktivno prenaša znanja tudi skozi izvedene projekte (90+), katerih se udeležujemo kot razvojni partner ali industrijsko združenje. Naša skupina strokovnjakov se posveča mreženju in prenosu inovacij v podjetja.
Od: 2013
Podjetje je specializirano za vpeljevanje novih in najsodobnejših znanj in tehnologij, razvojno in raziskovalnih projektov na področju programske opreme, elektronike, mehatronike in mehanskih sistemov. Hitro načrtovanje, izdelava, preskušanje in certificiranje prototipov in proizvodnje v skladu z mednarodnimi, vojaškimi in drugimi zahtevanimi standardi za letalske, pomorske in kopenske aplikacije.
Od: 2010
Podjetje je bilo ustanovljeno leta 2010 in danes zaposluje že več kot 30 strokovnjakov. Podjetje soustvarja uspešna skupina strokovnjakov na področju storitev in načrtovanja, administracije, svetovanja in izvajanja informacijskih rešitev.
Ekipa ima več kot 20 let izkušenj pri upravljanju sredstev v Sloveniji, Evropi in na Bližnjem vzhodu in spada med najzanesljivejše poslovne partnerje podjetja IBM v regiji osrednje in vzhodne Evrope, s katerim TROIA d.o.o. sodeluje že več led zapored in si je s tem pridobilo oznako IBM Gold Business Partner.
Z bogatimi izkušnjami v elektro energetski industriji podjetje ponuja napredne tehnološke rešitve, primerne tako za obrambne kot tudi civilne namene. Z razvojem lastnih rešitev obogatene resničnosti in dolgoletnim specializiranim razvojem na področju upravljanja sredstev, se podjetje uspešno spoprijema z reševanjem izzivov vezanih na sredstva in storitve, neposredno aplicirane za obrambne operacije.
Od: 2005
Fakulteta za dizajn je bila ustanovljena leta 2005 v Ljubljani kot zasebna samostojna visokošolska ustanova. Od leta 2011 je pridružena članica Univerze na Primorskem.
Fakulteta za oblikovanje ponuja dodiplomske in podiplomske (magistrske) programe s področja notranje opreme, vizualnih komunikacij, menedžmenta oblikovanja ter oblikovanja tekstila, mode in nakita.
V skladu s svojimi cilji, fakulteta aktivno sodeluje z različnimi lokalnimi institucijami na stičišču javnega in zasebnega sektorja. Fakulteta uspešno prenaša znanje v slovenske poslovne subjekte z inovacijami, patenti in razvojnimi projekti, ki podjetjem dodajajo vrednost v njihovih oblikovalskih in tehnoloških rešitvah ter ustvarjajo nova delovna mesta.
Od: 1919
Katedra za energetsko strojništvo naslavlja širok nabor izzivov sodobne energetike in mobilnosti ter trajnostnega razvoja. Izzivi trajnostnega upravljanja z energijo so inherentno povezani z medsektorskim sklapljanjem, ki ga naslavljamo s sistemskim večdomenskim in večskalnim pristopom.
Zraven sistemskega pristopa se usmerjamo tudi v ključne prebojne tehnologije na komponentni in integracijski ravni, kjer pokrivamo celoten spekter od bazičnih znanj do transferja tehnologij v končne produkte nacionalnih in tujih partnerjev.
Specifično je delovanje katedre fokusirano na: obnovljive vire, vodikove tehnologije in gorivne celice, elektromobilnost in baterije, termoenergetiko, obnovljiva goriva in napredne nizko-emisijske procese zgorevanja, motorje z notranjim zgorevanjem, hidro in vetrno energijo ter turbinske stroje, kavitacijo, odstranjevanje onesnažil in virusov ter čiščenje vod, hrup, meritve, modeliranje.
Od: 1990
Naše glavne raziskovalne dejavnosti so modeliranje, idejna zasnova in optimizacija različnih procesov v toplotni tehniki in upravljanju s toploto. Zaradi intenzivnega tehnološkega razvoja v zadnjih letih smo se osredotočili tudi na različne dejavnosti na področju mikro-prenosa toplote in fraktalnih struktur. Poleg običajnih načinov prenosa toplote se v zadnjem času osredotočamo na področje toplotnih tokokrogov za regulacijo toplote, analognih elektronskim vezjem.
Procese in rezultate modeliramo s preverjenimi meritvami na laboratorijskih modelih in na realnih sistemih. Poleg raziskav in razvoja na področju običajnih hladilnih procesov in sistemov smo izvedli številne raziskovalne projekte na področju daljinskega ogrevanja in hlajenja, toplotnih črpalk, gospodinjskih aparatov in upravljanja z energijo v industriji.
Laboratorij pedagoško pokriva osnovna področja prenosa toplote in snovi, transportnih pojavov, hlajenja, toplotnih črpalk in oskrbe z energijo, prenosnikov toplote in daljinske energetike.
Od:
Raziskovalna področja Laboratorija za telekomunikacije zajemajo porazdeljene kibernetsko-fizične sisteme, digitalizacijo ter varnost. Tehnološka področja zajemajo internet stvari, komunikacijske protokole, omrežja 5G in 6G, kibernetsko varnost, blokovne verige ter podatke. Vertikalni sektorji, podprti z IKT tehnološkimi področji, so pametna mesta, vasi in skupnosti, energetika, industrija, kritične infrastrukture in javna varnost. Raziskovalna področja so skladna s programi Digital Europe 2021–2027, EU Cybersecurity Act, European Union Agency for Cybersecurity Programming Document 2019–2021.
Laboratorij za telekomunikacije tradicionalno sodeluje z mnogimi podjetji na razvojnih projektih in s tem oboje-smernem prenosu znanja. Laboratorij za telekomunikacije vodi tudi Akademijo IKT, ki podjetjem in institucijam zagotavlja hands-on usposabljanja.
Člani laboratorija so sodelovali pri ustanovitvi, vzpostavitvi in delovanju naslednjih institucij: Center odličnosti Informacijske in komunikacijske tehnologije (CO ICT), Tehnološka mreža Informacijske in komunikacijske tehnologije (TM ICT), Ljubljanski univerzitetni inkubator (LUI), Digitalno inovacijsko vozlišče Slovenije (DIHS), Private, Public, People, Partnership Digital Innovation Hub (4PDIH), Makerlab Ljubljana, Fablab mreža Slovenija, Akademija IKT (ICTA).
Od: 1919
Naravoslovnotehniška fakulteta je sestavljena iz štirih oddelkov: oddelka za geologijo, oddelka za geotehnologijo, rudarstvo in okolje, oddelka za materiale in metalurgijo in oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje. Fakulteta deluje na pedagoškem področju in na področju naravoslovja, tehnike in umetnosti, kar jo zagotovo dela posebno v okviru Univerze v Ljubljani. Na fakulteti se uspešno izvajajo prvo-, drugo- in tretje stopenjski programi na vseh oddelkih po programih, ki so ustrezno akreditirani. Raziskovalci s fakultete uspešno sodelujejo tako z domačimi, kot tudi s tujimi podjetji. O znanstveni odličnosti raziskovalcev pa govorijo tudi mnoge vrhunske objave raziskovalnih rezultatov v revijah s faktorjem vpliva.
Od: 1994
UM FERI ima več kot 200 raziskovalcev, 50 tehnikov čez 2000 vpisanih študentov. Je ena izmed vodilnih izobraževalnih in raziskovalnih ustanov na področju elektrotehnike in računalništva v jugovzhodni Evropi.
Raziskovana dejavnosti se izvaja v 8 inštitutih s 26 laboratoriji, na področjih elektrotehnike, računalništva, informatike, telekomunikacij, mehatronike in medijskih komunikacij.
Od: 1949
ZAG je vodilni inštitut na področju gradbeništva v Sloveniji, ki je s svojimi strokovnjaki, vrhunsko opremo in multidisciplinarnim delom priznan tako v Sloveniji kot v tujini. Na ZAG je 220 zaposlenih in letni promet znaša približno 11 MIO € (2019).
Raziskovalno-preizkusni sektor ZAG je razdeljen na štiri oddelke: materiale, gradbeno fiziko, konstrukcije ter geotehniko in infrastrukturo, ima pa tudi svoj oddelek za metrologijo.
Na področju uredbe o gradbenih izdelkih imamo dve neodvisni službi: Certifikacijsko službo in Službo za tehnične ocene in soglasja.
SiEnE – Slovensko partnerstvo za energijo in okolje na obrambnem področju